Cieszynianie łatwiej rozliczą się z Urzędem Miasta

17

12.2015

17 grudnia 2015

Cieszyn jako jedno z siedmiu polskich miast skorzysta z zewnętrznej usługi inkasa Monetii. Jego mieszkańcy nie będą musieli się już wybierać do Urzędu Miasta, żeby wnieść opłatę. Od stycznia mogą ją zrealizować w 670 punktach w całej Polsce.

Urząd Miasta Cieszyn zawarł z Monetią, właścicielem największej w Polsce sieci placówek płatniczych, umowę na obsługę wpłat mieszkańców. Od stycznia cieszynianie będą więc mogli regulować swoje zobowiązania wobec UM nie tylko w samym urzędzie, ale także w dowolnym z 670 oddziałów Monetii w całym kraju. To duże ułatwienie dla osób przebywających często lub długo poza miastem. Wpłaty gotówkowe na rzecz miasta są zwolnione z wszelkich dodatkowych opłat. Mieszkańcy w tym samym okienku będą mogli jednocześnie opłacić także inne swoje rachunki, tj. czynsz, opłata za energię czy abonament RTV.

– Od wielu już lat ponad pół miliona Polaków co miesiąc opłaca u nas swoje rachunki. Teraz mieszkańcy Cieszyna będą mogli bezpiecznie, wygodnie i bez zbędnych opłat regulować należności wobec Urzędu Miasta – wyjaśnia Piotr Zięba, dyrektor departamentu Sprzedaży w Monetia – Jesteśmy krajową instytucją płatniczą co oznacza, że podlegamy nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Dla klientów oznacza to, że jesteśmy taka samo wiarygodni jak banki.

Cieszyn to już siódme w kraju miasto – obok Krakowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Sopotu, Krotoszyna, Skierniewic i Zawiercia, które zleciło obsługę wpłat gotówkowych profesjonalnej instytucji płatniczej. Dzięki temu w kasie miejskiej zostaje nawet o 40% więcej środków, które zwykle przeznaczano na samodzielną obsługę okienek kasowych. Dodatkowo osoba, która je prowadziła, może teraz zacząć wykonywać obowiązki statutowe urzędu.

Monetia, jako sprawdzony partner biznesowy banków, obsługuje transakcje gotówkowe łącznie 23 jednostek samorządu terytorialnego.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45