Monetia aktywizuje seniorów

30

07.2016

30 lipca 2016

Właściciel największej w kraju sieci agencji płatniczych daje aktywnym seniorom możliwość powrotu do życia zawodowego. Namawia ich do współpracy w ramach franczyzy

Spółka wypracowała jeden z najbardziej skutecznych na polskim rynku programów partnerskich. Próg wejścia we współpracę jest relatywnie niewielki – wystarczy jednorazowo kilkaset złotych i prawo do dysponowania lokalem, w którym przyszły franczyzobiorca będzie prowadzić działalność, czyli obsługiwać podstawowe transakcje gotówkowe. W zamian otrzymuje wsparcie organizacyjne, merytoryczne i atrakcyjny system wynagradzania. Ponadto Monetia aktywnie rozbudowuje ofertę o produkty, których sprzedaż generuje dla partnerów dodatkowy obrót. Statystycznie na jeden oddział w ciągu roku przypada 21,5 tys. transakcji o wartości 4,3 mln zł.

– Osoby 50+ wciąż chcą być czynne zawodowo, angażować się w nowe projekty. Mają do zaoferowania bogate doświadczenie i są odpowiedzialne. – mówi Piotr Zięba, wiceprezes zarządu Monetii odpowiedzialny za sprzedaż. – W lokalnych społecznościach są rozpoznawalne, cieszą się zaufaniem. Chcemy wykorzystać ten potencjał do rozwoju naszej sieci placówek.

Monetia posiada obecnie ponad 700 oddziałów franczyzowych w całym kraju. Przyrost ich liczby w skali roku przekracza 11%. Skuteczność pozyskiwania franczyzobiorców i ich lojalności są istotne dla utrzymania tego tempa w kolejnych latach.

– Staramy się wypełniać niszę, która powstaje na rynku z powodu postępującej likwidacji placówek bankowych – tłumaczy Piotr Zięba – Rozbudowujemy sieć w mniejszych miejscowościach, osiedlach, które są dla banków mniej atrakcyjne. Przy okazji tworzymy seniorom możliwość ponownego włączenia się w życie społeczne i powiększenia domowych budżetów, a być może czasem nawet spełnienia marzeń o pracy w renomowanej instytucji finansowej.

W Polsce odsetek osób pracujących w wieku 50+ wynosi 32%, w UE to 42%. Celem określonym w strategii lizbońskiej jest realizacja działań, które zapewnią połowie pięćdziesięciolatków pracę.

Szczegółowe warunki przystąpienia do programu franczyzowego Monetia udostępniła na swojej stronie www.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45