Monetia dynamicznie rozbudowuje sieć własnych placówek

15

03.2018

15 marca 2018

Wzrost o 15% w pół roku

Warszawa, 15 marca  2018 r. O ponad 15% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zwiększyła się liczba punktów sprzedaży w ogólnopolskiej sieci Monetii. Obecnie liczy ona 806 placówek. W opinii Zarządu Monetii- krajowej instytucji płatniczej- taki wyraźny wzrost pozwoli na zdecydowane zwiększenie przychodów firmy już w tym roku. Monetia nadal zakłada dynamiczny rozwój sieci punktów sprzedaży.

Monetia nie tyko zakłada własne placówki, ale również współpracuje z firmami działającymi na zasadzie franczyzy. W tym zakresie firma wykazuje się dużym doświadczeniem. Wprowadzając atrakcyjny system wynagradzania, jak również specjalistyczny program szkoleniowy z zakresu procedur, technik sprzedaży i obsługi produktów, poszerza zasięg nowych partnerów – franczyzobiorców. Obecnie spośród 806 punktów sprzedaży, 638 działa na zasadzie franczyzy a 168 to własne placówki Monetii. W ciągu ostatniego półrocza największy wzrost liczby swoich punktów firma zanotowała w województwie śląskim.

– Korzystamy z różnych okazji, by rozbudować własną sieć sprzedaży. Z jednej strony rozpoczynamy współpracę z małymi firmami, które chcą pracować pod naszą marką. Z drugiej zaś otwieramy własne placówki, w miejscach o największym potencjale. Trzeba też pamiętać, że dzięki wygranym przetargom publicznym obsługujemy coraz większą liczbę instytucji między innymi Urzędów Skarbowych. Jestem przekonany, że wyraźna rozbudowa naszej sieci placówek wpłynie pozytywnie na przychody przez nas generowane już w tym roku. To także dowód na to, że obracanie gotówką w Polsce nadal jest jedną z podstawowych form realizacji różnych transakcji. Warto podkreślić, że nadal jesteśmy zainteresowani poszerzaniem naszej sieci sprzedaży. – komentuje Piotr Zięba, wiceprezes Monetii.

Monetia jako krajowa instytucja płatnicza działająca na podstawie licencji Komisji Nadzoru Finansowego w ciągu roku obsługuje ponad 17 mln transakcji o wartości około 5 mld zł.  Dzięki platformie internetowej Monetia24 firma dokonuje także międzynarodowych przekazów pieniężnych w 23 walutach.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45