Monetia kończy rok z mocną bazą pod ekspansję na nowe rynki

30

12.2016

30 grudnia 2016

Monetia zakończy 2016 r. rekordowym wynikiem. W 2017 r. wyrusza z ofertą na Wschód i do biznesu. Zamierza też powalczyć o klienta kartowego.

Wyniki finansowe największej pod względem liczby placówek sieci agencji płatniczych po 4Q16 będą rekordowe. Już po trzech kwartałach EBITDA Monetii była wyższa niż za cały 2015 rok, i wyniosła ponad  2,5 mln zł przy przychodach na poziomie 30 mln zł. Obroty w tym czasie wyniosły 3,6 mld zł. Spółka umocniła pozycję lidera outsourcingu kasowego dla urzędów skarbowych, gdzie posiada 30 procentowy udział rynku. To efekt dywersyfikacji oferty i wejścia w nowe segmenty klienta biznesowego.

– W tym roku klienci instytucjonalni wygenerowali jedną czwartą naszych przychodów. Dzięki dotychczasowej współpracy mogliśmy jeszcze lepiej zidentyfikować ich potrzeby, oczekiwania i możliwości – mówi Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii – Wykorzystaliśmy to do rozwoju oferty BPO o nowe rozwiązania, z którymi chcemy wystartować w 2017 r. Zgodnie z naszymi planami na najbliższe 2-3 lata sprzedaż B2B powinna odpowiadać za 50% przychodów.

W obszarze BPO do outsourcingu kasowego i fulfillmentu dołączy systemy kierowania przepływem interesantów, obsługa gotówki i utargu, dostarczanie i montaż wpłatomatów, a także prowadzenie placówek bankowych. Zmiany nastąpią również w obszarze oferty dla klientów detalicznych.

Rozwijamy platformę Monetia24.pl realizującą międzynarodowe przekazy pieniężne – dodaje Wojciech Jóźwiak – Paszportowaliśmy naszą licencję, na podstawie której możemy prowadzić działalność na terenie całej Unii Europejskiej. Jednocześnie obsługujemy coraz więcej obcokrajowców pracujących w Polsce. W ciągu najbliższych miesięcy wejdziemy na Ukrainę i do Wietnamu.

Spółka, która dotychczas koncentrowała się na obsłudze wpłat detalicznych realizowanych gotówką, planuje zawalczyć o udział w rynku transakcji kartowych i Blik. Monetia w najbliższych tygodniach złoży wniosek do KNF o rozszerzenie licencji. Po jej uzyskaniu będzie mogła wzbogacić ofertę outsourcingu kasowego o obsługę transakcji realizowanych kartami płatniczymi.

Monetia działa na podstawie licencji krajowej instytucji płatniczej i jest kontrolowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Sieć spółki obejmuje ponad 720 oddziałów w całym kraju. W ciągu roku obsługuje pół miliona osób i przeprowadza 15 mln transakcji o łącznej wartości blisko 4 mld PLN.

Monetia za swój dynamiczny rozwój została po raz kolejny wyróżniona tytułem Gazeli Biznesu 2016 r. I edycja rankingu miała miejsce w 2000 roku. Brane są w nim pod uwagę najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie spółki konkurujące ze znacznie większymi od siebie firmami. Ranking co roku przeprowadza na podstawie danych finansowych niezależna wywiadownia gospodarcza Coface Poland. Analogiczne zestawienia powstają w Szwecji, Danii, Austrii, Łotwie, Rosji, Estonii i Słowenii. Ich celem jest promocja małej i średniej przedsiębiorczości.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45