Monetia planuje wzrost przychodów o ponad 15%

24

05.2018

24 maja 2018

Kolejny miesięczny rekord liczby transakcji bezgotówkowych

Warszawa, 24 maja  2018 r. Monetia, właściciel jednej z największych sieci placówek obsługujących transakcje gotówkowe w 2018 roku planuje przychody  na poziomie około 50 mln złotych, co stanowi wzrost względem 2017 roku o ponad 15% (43,3 mln złotych). To najwyższy poziom sprzedaży w historii spółki. Według zarządu, wzrost przychodów będzie możliwy m.in. dzięki zwiększeniu liczby placówek, ale także nowym kontraktom w zakresie outsourcingu oddziałów bankowych. Spółka nadal planuje rozwój sieci sprzedaży.

W zeszłym roku klienci Monetii  przeprowadzili prawie 16,5 miliona transakcji głównie gotówkowych o wartości ponad 3,62 mld złotych. W tym roku w marcu spółka zanotowała rekordowy w swojej historii wolumen 1,6 mln transakcji o wartości ponad 400 milionów  złotych. W kolejnym miesiącu  spółka pobiła ten rekord generując w kwietniu 1,7 mln transakcji gotówkowych o wartości około 0,5 miliarda złotych

Spółka aktualnie obsługuje między innymi: 17 sądów, 156 urzędów skarbowych oraz kilkadziesiąt samorządów na poziomie powiatu i gminy. Wpływ na wzrost przychodów z pewnością będzie miało również wprowadzenie nowych terminali płatniczych, które umożliwią płatność kartą, a także nowe planowane kontrakty w zakresie outsurcingu oddziałów bankowych.

„W 2018r. planujemy zwiększyć przychody do poziomu około 50 mln złotych. Zanotujemy w ten sposób sprzedaż na najwyższym poziomie w historii spółki. Realizacja planu będzie możliwa, dzięki zwiększeniu liczby placówek w naszej ogólnopolskiej sieci, ale także coraz mocniejszej pozycji firmy na rynku publicznym. Warto też podkreślić, że ten rok może być przełomowy dla nas w zakresie nowych kontraktów z bankami w zakresie prowadzenia w imieniu tych podmiotów na zasadzie outsourcingu oddziałów i placówek na terenie całego kraju lub wybranych regionów. Chcemy także wprowadzić do naszych placówek działających na terenie jednostek samorządowych terminale płatnicze, które usprawnią płatności.” – komentuje Piotr Zięba, wiceprezes Zarządu Monetii.

Monetia jako krajowa instytucja płatnicza działa na podstawie licencji Komisji Nadzoru Finansowego.  Dzięki platformie internetowej Monetia24 firma dokonuje także międzynarodowych przekazów pieniężnych w 23 walutach.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45