Monetia na podium konkursu Outsourcing Stars 2016

2

02.2017

2 lutego 2017

Monetia znalazła się w ścisłej czołówce najprężniej działających firm w sektorze Business Process Outsourcing w Polsce. Jest jedną z trzech spółek nominowanych do prestiżowego tytułu Outsourcing Stars 2016

Foto-aktualnosci-03-02-2017-2Ideą konkursu jest uhonorowanie firm, które odnotowały największy wzrost zatrudnienia i nowych kontraktów. Monetia zyskała nominację w kategorii BPO. Spółka w 2016 r. świadczyła usługę outsourcingu transakcyjnego dla ponad 450 podmiotów. Największą grupą klientów Monetii jest sektor public: sądy, samorząd, urzędy skarbowe. W tych ostatnich Monetia szybko zyskała pozycję lidera z 30% udziałem w rynku US.

Z outsourcingu transakcyjnego korzystają także banki. Obecnie Monetia jest partnerem biznesowym DnB Bank Polska, Banku BGŻ BNP Paribas, ING Bank Polska czy Getin Noble Banku.

– Trzeba pamiętać, że o ofercie dla biznesu zaczęliśmy myśleć dwa lata temu. Obecnie współpraca z instytucjami przynosi Monetii 25% przychodów rocznie. Naszym celem na 2-3 najbliższe lata jest, by odsetek ten wzrósł do 50% – komentuje Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii – W tym roku będziemy rozbudowywać outsourcing transakcyjny o dodatkowe usługi takie, jak system organizacji, obsługi klienta detalicznego, wpłatomaty, obsługa utargów, czy uruchamianie i prowadzenie na zlecenie banków gotowych oddziałów stacjonarnych.

Galę  Outsourcing Stars 2016, na której Monetię reprezentował Piotr Zięba, członek zarządu spółki, poprzedziło Forum Business Support Solution. Networking okazał się doskonałą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych z prezydentami miast, firmami doradczymi i przedstawicielami międzynarodowych instytucji. W sumie wydarzenie zgromadziło ok. 350 gości reprezentujących kilkanaście państw.

***

Tegoroczna Gala miała miejsce 31 stycznia 2017 r. w Lublinie. Była to czwarta edycja wydarzenia. Wśród zaproszonych znaleźli się liderzy branży BSS z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Ukrainy, Rumunii, Litwy. Uczestnicy spotkania omawiali bieżące trendy, wyzwania oraz szanse stojące przed firmami świadczącymi usługi dla biznesu. Polska jest obecnie europejskim liderem BSS. Przewaga konkurencyjna naszego kraju na rynku nowoczesnych usług dla biznesu wynika z dużej liczby potencjalnych lokalizacji dla inwestycji BSS. Wyraźnym trendem jest rosnące znaczenie lokalizacji regionalnych i oferta „szyta na miarę” potrzeb inwestorów.

Konkurs Outsourcing Stars, to jedyne niekomercyjne wydarzenie sektora outsourcingu, jakie jest realizowane w Polsce. Celem Gali Outsourcing Stars jest branżowe podsumowanie roku (branża outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu, w tym BPO/SSC/ITO/R&D, Call Contact Center, Outsourcing Sił Sprzedaży, Archiwizacja i inne) oraz nagrodzenie najlepszych i najdynamiczniej rozwijających się dostawców usług outsourcingowych, a także instytucji z ich bezpośredniego otoczenia biznesowego.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45