Monetia rozbudowuje ofertę outsourcingu transakcyjnego o nowe funkcjonalności

2

02.2017

2 lutego 2017

 Monetia, spółka specjalizująca się w świadczeniu usług outsourcingu transakcyjnego dla sektora public i finansowego, wzbogaca obsługę okienek kasowych o montaż kolejkomatów

Urząd Miasta w Rybniku jako pierwszy korzysta z poszerzonej oferty spółki. Monetia zawarła z Miastem kontrakt na obsługę transakcji gotówkowych realizowanych na rzecz urzędu, oraz na dostawę, montaż i konserwację kolejkomatów. Celem współpracy jest obniżenie kosztów prowadzenia obsługi kasowej przez urząd przy jednoczesnym usprawnieniu obsługi interesantów. Urząd co miesiąc obsługuje ponad 8 tys. mieszkańców i przyjmuje wpłaty o wartości pow. 1 mln PLN.

– Rozbudowanie outsourcingu kasowego o system kierowania przepływem klientów jest wynikiem naszej długoletniej współpracy z wieloma instytucjami sektora public – mówi Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii – Pracując na co dzień z instytucjami obsługującymi znaczną liczbę interesantów, wielokrotnie byliśmy świadkami problemów z jakimi zmagają się zarówno pracownicy urzędu, jak i klienci. Wprowadzenie systemu, który sprawdził się na poczcie, poprawia komfort wizyt w urzędach, zwiększa efektywność pracowników i czyni naszą usługę jeszcze lepiej dostosowaną do potrzeb naszych klientów.

Instytucje z sektora public, podobnie jak banki, należą do strategicznych klientów Monetii. Spółka obecnie jest liderem outsourcingu transakcyjnego wśród urzędów skarbowych, gdzie ma 30% rynku. Jednocześnie odnotowuje szybki przyrost zainteresowania usługami ze strony sądów.

Outsourcing transakcyjny Monetii obejmuje obsługę okienek kasowych, systemy zarządzania ruchem interesantów w lokalizacji urzędu oraz szeroko rozumianą obsługę i konwojowanie gotówki. Bankom spółka oferuje prowadzenie obsługi kasowej dla transakcji gotówkowych oraz zapewnienie profesjonalnych kasjerów, uruchomienie i prowadzenie oddziału w dowolnie  wskazanej lokalizacji. Spółka prowadzi zaawansowane prace nad poszerzeniem oferty o akceptację płatności kartami płatniczymi.

Zgodnie ze strategią, outsourcing transakcyjny ma generować 50% przychodów Monetii w ciągu 2-3 lat. Po trzech kwartałach ubr. spółka odnotowała rekordowy wynik finansowy. Przy przychodach na poziomie 30 mln PLN, EBITDA wyniosła 2,6 mln PLN i była wyższa r./r. o 67%. Roczne obroty spółki sięgnęły 3,6 mld PLN.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45