Monetia wygrywa przetargi na obsługę 66 urzędów skarbowych w Warszawie i Katowicach

19

10.2017

19 października 2017

Zwiększa udział w rynku do 36%

Monetia, właściciel jednej z największych sieci placówek obsługujących transakcje gotówkowe, wygrała dwa postępowania przetargowe na obsługę 66 urzędów skarbowych – 30 US-ów to nowe lokalizacje, a pozostałe 36 to urzędy już obsługiwane przez spółkę. Nowe kontrakty mają zostać podpisane w ciągu kilku najbliższych tygodni. W efekcie zwiększy o 30% liczbę US-ów obsługiwanych przez Monetię – spółka będzie prowadzić swoje punkty w 145 urzędach skarbowych na terenie całego kraju. W opinii Zarządu Monetii wpłynie to pozytywnie na wyniki finansowe szczególnie w 2018 r.

Warszawa, 19 października 2017 r. – Kolejne urzędy wybrały outsourcing transakcyjny oferowany przez Monetię. Obecnie spółka obsługuje 115 US-ów, a już w ciągu kilku tygodni sfinalizuje kontrakty na obsługę 30 nowych urzędów skarbowych – 14 w Warszawie i 16 w Katowicach. Monetia podpisze również umowy dotyczące przedłużenia obsługi US-ów które już obsługuje w tych miastach. Po podpisaniu kontraktów spółka współpracować będzie ze 145 urzędami skarbowymi  spośród 400 w całym kraju – w tym z 40 w Warszawie i z 26 w Katowicach. W efekcie Monetia zwiększy swój udział w rynku outsourcingu transakcyjnego w sektorze public z 30% do 36%.

– Wygrany przetarg jest najlepszą rekomendacją usług świadczonych przez firmę, dlatego cieszymy się, że zaufały nam kolejne urzędy skarbowe. Realizacja nowych kontraktów wpłynie pozytywnie na generowane przez spółkę wyniki finansowe i co ważne wzmocni naszą pozycję w sektorze publicznym – mówi Piotr Zięba, członek zarządu Monetii. – Warto przypomnieć, że nasza oferta jest dla urzędów skarbowych niezwykle korzystna: nie tylko umożliwia obniżenie kosztów prowadzenia obsługi kasowej nawet o 60%, lecz także pozwala na usprawnienie obsługi klienta. Nasze nowe punkty w urzędach skarbowych w Warszawie i Katowicach zostaną uruchomione na początku grudnia 2017 i stycznia 2018 – dodaje.

Oferta, dzięki której Monetia wygrała przetarg na obsługę nowych US-ów, dotyczy rozliczania transakcji gotówkowych oraz bezgotówkowych realizowanych na rzecz urzędu. Dodatkowo, osoby odwiedzające okienka kasowe w urzędach będą mogły opłacić tam bieżące rachunki, jak np. czynsz, raty kredytu lub opłaty abonamentowe, a także doładować kartę telefoniczną i wypłacić gotówkę poprzez POS.

Monetia jest krajową instytucją płatniczą, działającą na podstawie licencji KNF. Jako firma transakcyjna wyspecjalizowała się w świadczeniu obsługi takich instytucji jak urzędy skarbowe, jednostki samorządu terytorialnego, sądy oraz banki. Spółka zarządza siecią niemal 750 oddziałów w całej Polsce, a w ciągu roku obsługuje ponad 16 mln transakcji na łączną wartość ponad 4 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45