Monetia zmienia właściciela

16 listopada 2012

Monetia – należąca do Banku DnB NORD, ogólnopolska sieć agencji bankowych, zmieni właściciela. Bank podpisał warunkową umowę sprzedaży z Certis Investments, spółką celową, której udziałowcami są fundusz Capital Partners Investment I oraz prezes zarządu Monetii.

W maju tego roku DnB NORD poinformował, że zmienia profil działalności i zamierza się koncentrować na bankowości korporacyjnej. W tej chwili Bank konsekwentnie wdraża tę strategię, znajdując inwestorów dla tych części banku, które zajmują się obsługą klientów indywidualnych, wspólnot mieszkaniowych czy małych i średnich firm. Na początku października poinformował o podpisaniu umowy sprzedaży detalicznej części banku, w skład której wchodzi niemal 40 oddziałów obsługujących ponad 35 000 klientów z tych segmentów. Teraz znalazł inwestora dla kolejnej swojej detalicznej „odnogi” – ogólnopolskiej sieci agencji bankowych Monetia.

Nabywcą Monetii jest Certis Investments sp. z o.o. należąca do zarządzanego przez TFI Capital Partners SA funduszu Capital Partners Investment I oraz prezesa zarządu Monetii. Transakcja realizowana jest w modelu management buyout. Inwestor planuje intensywny rozwój sieci placówek a także wdrażanie nowych produktów i kanałów obsługi. Planujemy dalszy rozwój współpracy z wystawcami oraz agentami. W niedługim czasie pracownicy Monetii skontaktują się z naszymi partnerami w celu przekazania szczegółowych informacji dotyczących naszej współpracy. W przeciągu kilku tygodni spółka złoży do KNF wniosek o przyznanie statusu krajowej instytucji płatniczej – powiedział Wojciech Jóźwiak prezes zarządu Monetii.

Podpisanie umowy sprzedaży Monetii nie wpływa w żaden sposób na jej funkcjonowanie – wszystkie punkty agencyjne będą działały bez zmian, przyjmując od klientów płatności za rachunki. Naszą intencją jest przeprowadzenie procesu sprzedaży nie tylko w sposób jak najbardziej płynny, ale też przejrzysty dla wszystkich zainteresowanych. Przygotowujemy transakcję tak, aby klienci mieli niezakłócony dostęp do punktów Monetii, a także do pełnych informacji o przebiegu transakcji – mówi Artur Tomaszewski.

Z uwagi na konieczność spełnienia wymogów formalnych, proces sprzedaży będzie odbywał się w kilku etapach. Zamkniecie transakcji planowane jest na pierwsze półrocze 2013.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45