Monetia przejmuje 3 kasy spółdzielcze w Katowicach

31 lipca 2014

Monetia, największa agencja płatnicza w Polsce,  podpisała umowę na obsługę trzech kas spółdzielczych w Katowicach. Sieć Monetii w Katowicach powiększyła się tym samym do 11, zaś w całym kraju spółka ma już 553 kasy. Monetia prowadzi obecnie rozmowy z kolejnym bankiem dotyczące świadczenia usługi outsourcingu obsługi kasowej,  poinformowała spółka.

„Tak, jak zapowiadaliśmy, chcemy szybko zwiększać nasz zasięg terytorialny. Jednym z elementów realizowanej strategii jest również przejmowanie kas od przedsiębiorstw i instytucji. Zauważamy rosnące zainteresowanie outsourcingiem kasowym ze strony spółdzielni mieszkaniowych, dla których dużo tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest przekazanie nam zarządzania kasami, niż samodzielna ich obsługa”- powiedział prezes Monetii Wojciech Jóźwiak, cytowany w komunikacie. Obecnie z Monetią współpracuje już z ponad 100 spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi.

Zawarta umowa w efekcie której powstały nowe placówki to dla Monetii także 40 tys. potencjalnych nowych klientów. Mieszkańcy mogą korzystać z pełnej gamy usług Monetii, czyli możliwości wpłat gotówkowych za energię, czynsz, telefon, wpłat na dowolny rachunek i wypłat gotówki przy pomocy terminala POS. Większość opłat gotówkowych realizowana jest bezpłatnie lub wg preferencyjnych stawek konkurencyjnych wobec banków czy poczty.

Monetia, jako krajowa instytucja płatnicza podlegająca nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, podkreśla instytucja.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami zarządu, sieć Monetii będzie rozrastać się zarówno w sposób organiczny – przez otwieranie własnych punktów i umowy agencyjne w atrakcyjnych lokalizacjach – jak i w ramach usługi outsourcingu kasowego, oferowanego spółdzielniom, jednostkom administracyjnym samorządu terytorialnego i przedsiębiorstwom. Z rozwiązania tego korzystają chętnie także banki, które ubiegając się o obsługę JST często muszą wypełnić obowiązek utrzymania okienka kasowego w urzędzie.

Monetia świadczy już usługę outsourcingu obsługi kasowej dla Banku DnB oraz Getin Noble Banku. W planach ma pozyskanie kolejnych instytucji.

„Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnym dużym bankiem” – zaznaczył Jóźwiak.

Rocznie Monetia obsługuje 15 mln transakcji o łącznej wartości 2,6 mld zł. Spółka współpracuje ze 150 dużymi wystawcami faktur (zakłady energetyczne, operatorzy telewizji kablowych itp.). Wcześniej spółka informowała, że do 2017 r. chce pozyskać kolejnych 100.

Do końca tego roku planuje uruchomić jeszcze ok. 50 placówek. W ciągu 2-3 lat będzie rozbudowywać swoją sieć w 10-proc. tempie każdego roku.

Drugim filarem rozwoju Monetii jest dywersyfikacja oferty i wprowadzenie do niej nowinek w skali kraju, tj. fulfillment. Ma to pozwolić Monetii zwiększyć udział w rynku płatności gotówkowych do 20% z obecnych 10% w ciągu najbliższych kilku lat i być może skonsolidować go.

W ostatnich latach Monetia wypracowywała rocznie ok. 10 mln zł przychodów, generując przy tym zysk netto na poziomie 1,6-2,1 mln zł.

Spółka, poprzez Certis Investments, należy do Capital Partners Investment i Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego oraz zarządu Monetii.

źródło: ISBnews / finanse.wp.pl

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45