Rekordowy miesięczny wolumen transakcji o wartości ponad 400 mln złotych w Monetii

24

04.2018

24 kwietnia 2018

Spółka negocjuje kontrakty z bankami

Warszawa, 24 kwietnia  2018 r. W marcu tego roku Monetia zanotowała rekordowy wolumen 1,6 mln transakcji o wartości ponad 400 milionów złotych. To najlepszy miesięczny wynik w historii funkcjonowania tej krajowej instytucji płatniczej. Największe wzrosty liczby transakcji firma zanotowała w województwie mazowieckim, łódzkim oraz śląskim. W całym 2017 roku klienci Monetii przeprowadzili prawie 16,5 miliona transakcji głównie gotówkowych o wartości ponad 3,62 mld złotych. W opinii Zarządu większa liczba transakcji przełoży się na wzrost przychodów i wyników za 2018r.

Zdecydowany wzrost wolumenu transakcji w tym okresie to min. efekt poszerzenia sieci placówek do 806 punktów oraz niesłabnącej popularności w obrocie gotówką obserwowaną przez firmę. Monetia zdecydowanie zwiększyła też liczbę instytucji publicznych, w których świadczy usługi związane z przyjmowaniem opłat. Spółka obsługuje między innymi: 13 sądów, 157 urzędów skarbowych oraz kilkadziesiąt samorządów na poziomie powiatu i gminy. W efekcie spółka zwiększyła także na początku 2018 roku zatrudnienie. Obecnie pracuje dla niej ponad 1500 osób, w tym ponad 1200 kasjerów w punktach sieci sprzedaży.

„Zakładamy, że w następnych miesiącach obecny poziom liczby transakcji utrzyma się na podobnym poziomie. To pozwoli nam na przekroczenie w skali roku liczby transakcji o wartości ponad 4,5 miliarda złotych. Niewątpliwie wpłynie to korzystnie na nasze przychody i wyniki w całym 2018r.  Nadal planujemy zwiększanie placówek w naszej ogólnopolskiej sieci. Skupiamy się także na oferowaniu naszych usług różnym instytucjom finansowym. Jesteśmy w trakcie negocjacji umów między innymi z kilkoma bankami, które będą dotyczyć prowadzenia w imieniu tych podmiotów na zasadzie outsourcingu oddziałów i placówek na terenie całego kraju lub wybranych regionów.- komentuje Piotr Zięba, wiceprezes Zarządu Monetii.

Monetia jako krajowa instytucja płatnicza działa na podstawie licencji Komisji Nadzoru Finansowego.  Dzięki platformie internetowej Monetia24 firma dokonuje także międzynarodowych przekazów pieniężnych w 23 walutach.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45