Usługi Monetii w 103 oddziałach należących do Capital Service

10

07.2019

10 lipca 2019

Od 1. lipca br. Monetia, jedna z największych polskich spółek transakcyjnych, wprowadziła swoje usługi do 103 oddziałów zarządzanych przez właściciela marki KredytOK. Oferta spółki będzie dostępna łącznie w 933  punktach w kraju. Zwiększanie dostępności transferów gotówkowych jest kluczowym elementem strategii Monetii.

Monetia wyposaży oddziały w swój system transakcyjny i zwiększy zakres świadczonych przez nie usług. Kluczową zmianą zauważalną przez klientów będzie wprowadzenie niskoprowizyjnej obsługi płatności gotówkowych, tj. czynsze, opłaty abonamentowe, spłaty rat, , wpłaty gotówki na rachunki bankowe. Szersza oferta ma przyciągnąć do oddziałów nowe grupy klientów detalicznych.

– Celem współpracy jest dotarcie do indywidualnego klienta gotówkowego i dalszy wzrost obsługiwanych transakcji. Jasno komunikujemy, że dążymy do przejęcia jak największej części rynku transakcji gotówkowych w Polsce – mówi Piotr Zięba, wiceprezes Monetii. – Nie inaczej jest w tym przypadku. Oczekujemy, że wspólna sprzedaż usług obydwu firm pod jednym dachem, korzystnie przełoży się na nasze obroty.

Przed „wejściem” do placówek KredytOK, Monetia w ciągu roku realizowała średnio ok. 16,5 mln. Łączna wartość obsłużonej w 2018 r. gotówki przekroczyła 4,5 mld PLN. Od lipca liczba oddziałów oferujących usługi Monetii wzrośnie o ponad 12%. Rok temu oddziały KredytOK obsługiwały ok. 63 tys. klientów i zawarły ponad 195 tys. umów pożyczkowych.

Placówki objęte współpracą, otrzymają podwójny branding – dotychczasowy oraz elementy wizualizacji Monetii. Niezależnie od oferty pożyczkowej, pracownicy oddziału będą przyjmować i realizować wpłaty gotówkowe klientów detalicznych.

Rozwój sieci placówek agencyjnych jest jedną z dwóch ścieżek zwiększania udziału Monetii w rynku transakcji gotówkowych. Równolegle spółka wyspecjalizowała się w outsourcingu transakcyjnym dla podmiotów sektora publicznego, jak urzędy skarbowe, sądy, urzędy miast i gmin. Ma także wieloletnie doświadczenie w obsłudze kasowej prowadzonej na rzecz banków.

Właścicielem marki KredytOK jest spółka Capital Service S.A., która działa na rynku finansowym od 1999 roku i jest jedną z wiodących pozabankowych instytucji finansowych w Polsce. Firma zajmuje się m.in. udzielaniem pożyczek ratalnych, które na koniec 1H2018 stanowiły 97% jej aktywnego portfela pożyczkowego. Za pozostałe 3% odpowiadały odnawialne pożyczki gotówkowe. W swojej ofercie spółka posiada również kredyty bankowe i oferty innych firm pożyczkowych. Jej oddziały są zlokalizowane w miastach, w których liczba mieszkańców przekracza 30 tys.

ZOBACZ TAKŻE

POMOC

reklamacje, informacja o produktach i usługach
801 33 22 60 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub pod numerem 58 665 70 45